• Wtorek, 9 marca 2021

5 rozgrywek i gier dla mężczyzn, które najbardziej nas kręcą

Mężczyźni preferują zupełnie inne rozrywki niż kobiety. W przeciwieństwie do pań, zamiast długich rozmów wolimy działać. Uwielbiamy niebezpieczne aktywności, które dostarczają nam sporej dawki adrenaliny. Kręci nas to, co niebezpieczne i nieprzewidywalne. Największą satysfakcję przynosi nam udowodnienie innym facetom, że jesteśmy od nich lepsi, silniejsi, zdolniejsi czy bardziej wytrwali. Tymi zasadami kierujemy się, wybierając rozgrywki i gry dla mężczyzn.

Piłka nożna 

Nie bez powodów piłka nożna jest ulubioną rozrywką ogromnej liczby mężczyzn. Sport ten dostarcza nam wszystkiego, czego pragnie nasze dzikie serce. Potyczki piłkarzy są często pełne ambicji, a nawet agresji. Wielokrotnie nie wygrywa teoretycznie lepsza drużyna, lecz ta, która okaże się bardziej waleczna i będzie starała się o korzystny wynika aż do ostatniego gwizdka. Podczas meczów piłkarskich nieraz zdarzają się bójki pomiędzy zawodnikami obu ekip, co dodatkowo podkręca emocje. Brutalne faule, czerwone kartki, ryzykowne wślizgi, pojedynki główkowe w powietrzu, przepychanki pod polem karnym to coś, co kręci niejednego mężczyznę. 

Wspinaczka wysokogórska 

Lubimy ryzyko, niebezpieczeństwo i nieprzewidywalność, dlatego wielu z nas marzy o ekstremalnej wspinaczce wysokogórskiej. W jej trakcie mamy okazję zmagać się z własnymi słabościami oraz ograniczeniami. Być oparciem dla pozostałych członków załogi, zmagać się z bólem, zmęczeniem i niedoborem tlenu. Dzięki wytwarzanej adrenalinie jesteśmy jednak w stanie iść dalej, aż do celu. Bez względu na pot czy krew. 

Brutalne gry komputerowe 

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na niebezpieczne rozrywki w terenie, dlatego tak chętnie wybieramy gry komputerowe z dużą dawką brutalności. Lubimy wcielać się w postać bezwzględnego mordercy, który posługuje się ciężką bronią palną, piłą łańcuchową czy granatami. 

Sporty wyścigowe 

Tym co kręci niemal każdego faceta są również sporty wyścigowe, takie jak formuła 1, żużel, rajdy samochodowe czy wyścigi motocyklowe MotoGP. Lubimy szybkość, zapach spalanego paliwa, niebezpieczne manewry, błyskawiczne wyjścia z bloków startowych czy mrożące krew w żyłach wypadki. Nic więc dziwnego, że trybuny podczas meczów polskiej ligi żużlowej są wypełnione aż po brzegi. 

Mieszane sztuki walki 

Jedną z ulubionych rozrywek dla mężczyzn są również sztuki walki. W szczególny sposób kręcą nas pojedynki zawodników MMA. W ich trakcie możemy się przekonać, jakie techniki walk są najskuteczniejsze – czy na przykład bokser wygra w pojedynku z zapaśnikiem. W galach MMA często biorą udział znani celebryci, co dodatkowo podkręca emocje. 

Wędkowanie 

Wędkowanie jest jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez wielu mężczyzn, mimo że paradoksalnie aktywność ta może wydawać się nuda. W rzeczywistości jednak wyłowienie dużej ryby z wody wymaga dużej siły, refleksu i nieustępliwości. Wędkowanie uczy także wytrwałości oraz cierpliwości. Wracając do domu z koszem pełnym ryb możemy również liczyć na docenienie ze strony partnerki, a przecież nic tak nie buduje mężczyzny jak pochwały.

Podobne artykuły