• Czwartek, 15 kwietnia 2021

Alkohol a środki na potencję

Problem z erekcją to niezwykle szeroko omawiany temat. Powszechnie wiadomo, że nawet niewielka dawka alkoholu może wpłynąć na potencję. Osoba w stanie znacznego upojenia alkoholowego nie jest w stanie właściwie odbierać bodźców seksualnych, przez co pojawiają się zaburzenia wzwodu. 

Impotencja występująca u mężczyzn uznawana jest niekiedy jako choroba cywilizacyjna. Według statystyk cierpi na nią ok. 2 mln Polaków przed 40 rokiem życia. Czynników, które składają się na impotencję jest wiele, jednak w grupie tej znajduje się przede wszystkim stres, zmęczenie oraz używki. Alkohol niezwykle negatywnie wpływa na potencje, utrudnia trwały wzwód przez co obniża satysfakcję z odbywanych stosunków płciowych. 

Czy picie alkoholu wpływa na potencję?

Niewielkie ilości spożywanego alkoholu oczywiście mogą mieć pozytywny wpływ na relacje damsko-męskie. Mała ilość sporadycznie przyjmowanego alkoholu wysokoprocentowego z pewnością pomoże pozbyć się wstydu, skrępowania czy nieśmiałości. Komplikacje zaczynają się w momencie spożycia większej dawki, która przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Przez małą ilość alkoholu rozumie się np. lampkę wina, czy kufel piwa.

Osoby, które regularnie nadużywają alkoholu z pewnością są mniej skłonne do podejmowania współżycia, ze względu na trudności w uzyskaniu podniecenia seksualnego. Ponadto alkohol może wywołać stany lękowe, poczucie rozdrażnienia oraz wysoki stres. Te oraz inne czynniki wpływają na obniżenie popędu seksualnego wraz problemy z erekcją. Nadmierne spożywanie alkoholu przyczynia się także do obniżenia poziomu testosteronu, jednocześnie zwiększając ilość estrogenów w organizmie. W dłuższym odstępie czasowym dochodzi do wyraźnego spadku libido i częstszych problemów z potencją. Przeprowadzone wyniki badań pokazują, że mężczyźni nadużywający alkohol są siedmiokrotnie bardziej narażeni na występowanie problemów sfery seksualnej, niż osoby które są abstynentami. 

Tabletki na potencję a alkohol

Mężczyźni zmagający się z problemami potencji, najcześciej sięgają po suplementy diety poprawiające ich sprawność seksualną. I choć środki te bardzo często opierają się na składnikach naturalnych, bywają skuteczne i są w stanie przynieść pozytywne efekty. Stosując tabletki na potencje należy pamiętać o popijaniu ich wodą mineralną, nigdy alkoholem. Mieszanie jakichkolwiek leków bądź suplementów diety wraz z alkoholem może przynieść niepożądane skutki uboczne. W wyjątkowych przypadkach może bowiem dojść do utraty przytomności, duszności, silnych bólów głowy czy zaburzeń równowagi oraz wzroku. Stosując środki na potencję należy bezwzględnie zaprzestać spożywania alkoholu.