• Czwartek, 15 kwietnia 2021

Jak długo działają środki na potencję?

Mężczyźni, którzy nie mogą osiągnąć lub utrzymać wzwodu, coraz częściej decydują się na skorzystanie z szerokiego wachlarza środków na potencję. Nie robią tego jednak bezrefleksyjnie. Mając świadomość tego, że środki te mogą nieść za sobą tak korzyści, jak i zagrożenia, przed sięgnięciem po nie stawiają więc coraz więcej pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy tego, jak długo działają środki na potencję.

Czas działania a źródło problemu

Uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, z jak długim działaniem środków na potencję powinniśmy się liczyć nie jest proste przede wszystkim dlatego, że mówimy o rozwiązaniach, po które sięga się w różnych momentach. Środki te są skuteczne wtedy, gdy osoba, która je wykorzystuje nie może osiągnąć wzwodu z powodu problemów z krążeniem. Często jednak pomagają także mężczyznom, których problemy z potencją mają podłoże psychiczne i wynikają choćby ze zbyt małej pewności siebie.

Odpowiedzi nie ułatwiają także sami producenci środków pozwalających na poprawę potencji. W ulotkach dotyczących kolejnych z nich można przeczytać o przeciwwskazaniach do ich stosowania. Same wskazania są jednak opisywane w sposób znacznie bardziej enigmatyczny. Ta sama tabletka jest promowana jako metoda na rozwiązanie wielu problemów, nietrudno się więc domyślić, że może mieć różną skuteczność w zależności od tego, jakiemu wyzwaniu rzeczywiście ma sprostać.

Czas działania a rodzaj środka na potencję

Środki na potencję są dziś dostępne nie tylko w drogeriach i aptekach. Można znaleźć je również na aukcjach internetowych, a nawet na bazarach. Każdy z nich ma nieco inny skład i działanie. Pojęcie to jest zresztą wyjątkowo szerokie i może służyć zarówno do opisywania ziołowych suplementów diety, jak i tabletek, w których substancją czynną jest przebadany naukowo sildenafil. Ciągle jeszcze na rynku (zwłaszcza w miejscach takich, w których sprzedaż nie zawsze jest legalna) można też znaleźć rozwiązania, które są określane mianem środków na potencję, w rzeczywistości jednak nie posiadają składników niosących rzeczywistą pomoc w tym zakresie. Czasem mogą one nawet zaszkodzić osobom, które zdecydują się na ich przyjmowanie.

Jak długo działają środki z sildenafilem?

Sildenafil to substancja czynna ciesząca się dużym uznaniem wśród mężczyzn walczących z problemami z erekcją. Jeszcze nie tak dawno dostęp do niej był przecież ograniczony, znajdowała się bowiem przede wszystkim w viagrze – leku wydawanym z przepisu lekarza. Dziś sildenafil (w ograniczonych dawkach) jest stosowany także w lekach kupowanych bez konieczności posiadania recepty, nic więc dziwnego, że to właśnie ta grupa specyfików jest wybierana szczególnie często.

Producenci leków wykorzystujących tę substancję zwykle informują nas o tym, że środek należy przyjąć od 60 do 30 minut przed planowanym stosunkiem seksualnym. Jego działanie zwykle szacowane jest na cztery lub pięć godzin i w tym czasie można, przy odpowiednim pobudzeniu seksualnym, odbyć nie jeden, ale kilka stosunków seksualnych. Co ciekawe, po około 90 minutach po podaniu obecności leku nie da się już zauważyć w męskim nasieniu.