• Wtorek, 9 marca 2021

Sildenafil na potencję

Sildenafil to substancja budząca ogromne emocje z przynajmniej kilku powodów. Jest jedną z najpopularniejszych substancji czynnych, z którymi mamy do czynienia, gdy sięgamy po leki na potencję. Dodatkowo, wcale nie tak dawno nie mieliśmy okazji przekonać się o jej skuteczności, jeśli wspomnianego leku nie przepisał nam medyk, pod opieką którego się znaleźliśmy. Dziś zakup leków z sildenafilem w składzie wymaga już wyłącznie wizyty w aptece. Czas więc, aby zadać sobie pytanie o to, czego rzeczywiście możemy się po nich spodziewać.

Jak działa sildenafil?

Sildenafil jest substancją reklamowaną jako ta, które ułatwia nie tylko osiągnięcie wzwodu, ale również jego utrzymanie. Jest to możliwe dlatego, że jest w stanie skutecznie zablokować enzym odpowiedzialny za hamowanie erekcji. W rezultacie rozszerza naczynia krwionośne, to zaś sprawia, że do penisa napływa znacznie więcej krwi niż wtedy, gdy nie jest stosowana. Dzięki swojemu działaniu sildenafil sprawia, że osiągnięcie satysfakcji z seksu może być łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nadal potrzebny jest bodziec podniecający, po jego otrzymaniu nie trzeba już jednak martwić się o jakość wzwodu. Warto jednak pamiętać, że nie mamy wcale do czynienia z cudownym medykamentem, który rozwiązuje wszelkie problemy. Jeśli za problemy z erekcją odpowiada psychika albo mają one przyczyny neurologiczne – nawet sildenafil w zwiększonych dawkach nie będzie nam w stanie pomóc.

Kiedy lepiej nie stosować sildenafilu?

Sildenafil to substancja, która znana jest ze swojej skuteczności. Jeśli jednak ma być lekiem na potencję, który będzie spełniał nasze oczekiwania, musimy pamiętać o tym, kiedy jego unikanie będzie lepszym rozwiązaniem. W pierwszej kolejności należy mieć na uwadze to, że w leczeniu niektórych chorób aktywność seksualna jest odradzana. Wtedy lepiej zastosować się do zaleceń lekarza i nie sięgać po tabletki na potencję. Podobne podejście do sildenafilu powinni mieć młodzi mężczyźni, którzy nie osiągnęli jeszcze pełnoletności. Oczywiście, ich niepokoju z powodu problemów z potencją nie powinno się ignorować, nie najlepszą opcją w takim przypadku jest jednak odwiedzenie lekarza. Przeciwwskazaniem do przyjmowania leku jest także nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawał zwłaszcza, jeśli wystąpił niedawno, niektóre stopnie niewydolności krążenia oraz arytmie komorowe. Warto też przeanalizować inne leki, jakie stosuje się regularnie. Tu szczególnie niebezpieczne są nitraty.

Jak stosować sildenafil?

Jeśli sildenafil ma być skuteczny, powinniśmy pamiętać o tym, aby stosować go jedynie wtedy, gdy wie się, że pojawi się możliwość odbycia stosunku seksualnego. Nie jest to także lek, którego skuteczność jest tym wyższa, im wyższa jest dawka. Przedawkowanie w najlepszym wypadku doprowadzi do trwającego nawet przez kilka godzin bólu głowy, w najgorszym – do problemów z ciśnieniem, które mogą wymagać interwencji lekarza. Najlepszą opcją jest więc staranne zapoznanie się z treścią ulotki i przestrzeganie zaleceń, jakie się w niej pojawiają.