• Czwartek, 15 kwietnia 2021

Bezpłodność przez…jeansy?

Istnieje powszechne przekonanie, że jakość noszonej bielizny oraz odzienia wpływa na poziom płodności i w skrajnych przypadkach może prowadzić do bezpłodności. Jak się okazuje, wąskie spodnie ściskają stawy biodrowe ograniczając ich ruch oraz przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. 

Na świecie coraz więcej par boryka się z problemem zajścia w ciążę. Istnieje wiele przyczyn świadczących o obniżonej płodności mężczyzn, jednak wśród nich znajduje się niewłaściwe dobieranie bielizny oraz spodni. Mocno obcisłe elementy garderoby mogą być główną przyczyną obniżenia płodności. Nie tylko stawy i naczynia krwionośne są zagrożone, lecz także kręgosłup, który może zostać doprowadzony do zwyrodnienia odcinka lędźwiowego.

Do czego prowadzi noszenie jeansów?

Noszenie bardzo wąskich, przyległych i obcisłych spodni z wysokim pasem sprawia, że zwiększa się ucisk na dolną część brzucha, szczególnie gdy ciało znajduje się w pozycji siedzącej. Taka postawa mocno narusza funkcjonowanie organów wewnętrznych, które są uciskane. Dochodzi wówczas do naporu na żołądek, wątrobę oraz trzustkę, co sprzyja cofaniu się kwasów żołądkowych do przełyku, powodując zgagę. 

Wąskie jeansy mogą doprowadzić do męskiej bezpłodności. Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania dowiodły, że męska płodność ulega dysfunkcji. Jak się okazuje, już co dziesiąty dorosły mężczyzna odczuwa skutki noszenia wąskich spodni, które są niezwykle przygnębiające i nieprzyjemne. Ponad jedna czwarta mężczyzn dostrzega problemy z oddawaniem moczu, a niemal połowa z nich boryka się z problemami w okolicach pachwiny. 

Specjaliści przekonują, że nie zawsze modny fason spodni idzie w parze z praktycznością. Nie rzadko narusza on naturalną fizjologię organizmu ograniczając ciało, jego ruch oraz prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Naruszenie krążenia może stać się przyczyną zaburzeń potencji.

Co powoduje noszenie wąskich jeansów?

Uciskające odzienie oznacza zaburzoną cyrkulację powietrza co znacząco ogranicza ruch i negatywnie wpływa na mikroflorę organów płciowych mężczyzny, sprzyjając szybszemu rozwojowi infekcji. Osoby noszące wąskie spodnie produkują zdecydowanie mniej spermy, której skład i tak zostaje zachwiany. Zmniejsza się także, ruchliwość plemników, co w konsekwencji może doprowadzić do bezpłodności. W skrajnych, lecz możliwych przypadkach wąskie spodnie mogą spowodować uraz organów płciowych.

W takich sytuacjach lekarze zachęcają do ćwiczeń, które mogą poprawić sprawność męskiego narządu, takich jak wymachy nóg, krążenia bioder czy masaże. Warto także wprowadzić kąpiele z zastosowaniem naprzemiennej temperatury wody, aby poprawić krążenie.