• Czwartek, 15 kwietnia 2021

Uzależnienia, które wpływają na Twoją potencję

Nie da się ukryć, że uzależnienia mocno wpływają na potencję mężczyzn. Nadużywanie alkoholu, nikotyny czy innych środków odbija swoje piętno na zdrowiu. Także stres, niezdrowa dieta czy pośpiech wpływają na obniżenie potencji. Badania pokazują, że w Polsce na zaburzenia potencji cierpi co trzeci mężczyzna. Jak uniknąć problemów w potencją?

Impotencja to poważne zaburzenie, które dotyka coraz więcej mężczyzn i sprawia, że nie są oni uzyskać satysfakcji ze zbliżenia. Problemy seksualne wpływają także na relacje damko-męskie, które nie rzadko zostają zachwiane przez brak odpowiedniej pomocy. Uzależnienia od alkoholu, nikotyny oraz innych używek, a także stres i niezdrowa dieta najmocniej wpływają na seksualność. Lekarze twierdzą, że można ustrzec się przed wszelkimi zaburzeniami, jeżeli wzrośnie świadomość ryzyka nadużywania używek oraz wprowadzone zostanie profesjonalne leczenie. 

Potencjalne zagrożenia

Wśród najczęściej wymienianych zagrożeń przez lekarzy oraz seksuologów wymienia się:

  • Nadużywanie alkoholu - może negatywnie wpłynąć na erekcję u mężczyzn i powodować tymczasowy problem ze wzwodem. Spożywanie jednak alkoholu w niewielkiej ilości może pomóc i zwiększyć popęd seksualny oraz satysfakcję ze współżycia. Sięgając po alkohol, warto wybierać czerwone wino, które ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.
  • Leki oraz narkotyki - przyjmowane leków, co gorsze narkotyków może mieć poważne konsekwencje. Nie tylko dysfunkcjom ulegnie naturalnie występujące pobudzenie seksualne, lecz także może dojść do bezpłodności czy innych zaburzeń nerwowych. Leki przeciwbólowe oraz leki przeciwdepresyjne przyjmowane regularnie trwale minimalizują popęd seksualny. 
  • Długotrwały stres - wpływa niekorzystnie niemal na całkowite funkcjonowanie organizmu. Obniża libido, zmniejsza popęd seksualny, w skrajnych przypadkach może prowadzić do bezpłodności. Stres wpływa niekorzystnie także na relacje damsko-męskie. Chcąc utrzymać libido na właściwym poziomie, należy usunąć potencjalne przyczyny występowania stresu. 
  • Depresja - stan obniżonego samopoczucia oraz nastroju, jest częstą przyczyną braku popędu seksualnego. Może się to także wiązać z przyjętą kuracją środkami mocno wpływającymi na układ współczulny. Wówczas osoba nie odczuwa potrzeby zbliżenia, jest obojętna i zimna. 

Jak alkohol wpływa na potencję?

Wykazano zależność spożywanego alkoholu do poziomu libida. Długotrwałe nadużywanie alkoholu bardzo często prowadzi do impotencji. Co ciekawe, także niepijący alkoholicy mogą mieć problemy seksualne. Wszystko przez to, że alkohol trwale uszkadza nerwy układu współczulnego, które odpowiedzialne są za erekcję. W trakcie zostaje zaburzona także aktywność hormonalna jąder wraz ze spermatogenezą. W konsekwencji podczas zbliżenia dochodzi do trudności lub niemożności osiągnięcia prawidłowego wzwodu.